خصوصیات عدد یک (۱)

خصوصیات عدد یک (۱)

رمز موفقیت در زندگی یک‌ها اعتمادبه‌نفس و خلاقیت است. انرژی حیاتی و سازنده این افراد در افکارشان محبوس است. با اعتمادبه‌نفس و گرایش به‌سوی خلاقیت و سازندگی، این افراد می‎توانند به آنچه در زندگی انتظار دارند برسند.

یک‌ها عموماً پرانرژی – فعال و الهام‌گیرنده هستند و در صورت مثبت اندیشی – هنرمند و دارای خلاقیت خواهند بود. اینان گاه احساس ناامنی – ناامیدی – کسالت و بی‌حالی می‎کنند – بیش از دیگران زمینه اعتیاددارند.

یک‌ها در ظاهر از خود اعتمادبه‌نفس نشان می‎دهند و خود را مستقل جلوه می‎دهند. ولی در درون به خود اعتماد ندارند و فکر می‎کنند نمی‎توانند به‌تنهایی از عهده کارها برآیند. حال اگر از اعتمادبه‌نفس واقعی برخوردار شوند و از قدرت خلاقیت خود بهره بگیرند، از طریق کار و تجارت و همین‌طور در زمینه‎هایی چون موسیقی – نقاشی – نمایشگری – نوشتن – مجستمه‌سازی – طراحی – ورزش – تعلیم و تربیت کودکان و … موفقیت‌های خوبی به دست خواهند آورد.

احساس عدم امنیت، یک مانع برای پیشرفت یک‌هاست. این افراد بایستی با تلقینات مثبت این احساس را از خود دور کنند تا شرایط برای آزاد شدن استعدادهای بالقوه آنان فراهم شود. به‌خصوص این‌که آنان افرادی تلقین‌پذیر نیز هستند.

یک‌ها برای موفقیت در امور، فقط استقامت و پایداری لازم دارند. زیرا مهارت و تسلط بر هر کاری قبل از همه، نیاز به جدیت و پایداری دارد. این افراد در اوقاتی که فعالیتشان زیاد می‎شود، لازم است غذاهای سرشار از پروتئین مصرف کنند؛ اما در مواقع دیگر، به‌خصوص در ایامی که احیاناً احساس ناامیدی و فشار روحی می‎کنند، مصر غذاهای پرحجم و پر ویتامین، موجب چاقی و تنبلی آن‌ها می‎شود.

خصوصیات عدد یک (1)
خصوصیات عدد یک (۱)

یک‌ها در مواقع بیماری و غیر اورژانسی، می‎توانند از درمان‎های طبیعی مانند گیاه‌درمانی – انرژی‌درمانی – طب سوزنی – طب فشاری و غیره استفاده کنند. زیرا درمان‎های طبیعی با این افراد سازگارتر است.

طبیعت تأثیری انرژی‌زا و شفابخش برای یک‌ها دارد. به‌خصوص پیاده‌روی در بین درختان، گل‌ها و گیاهان، یک‌ها بیش از دیگر افراد نیاز به انرژی طبیعت دارند، زیرا این انرژی موجب خلاقیت و آزادسازی استعداد درونی آنان می‎گردد.

یک‌ها درزمینهٔ انرژی جنسی نیز قوی هستند؛ اما زمانی که سخت مشغول کار و تجارت و به‌خصوص فعالیت‎های هنری باشند، این انرژی به‌جای مصرف مادی، در بخش روحانی فعال می‎شود. مضافاً اینکه شخص در مصرف مادی غیر صحیح و نادرست این انرژی، احساس گناه و خود کیفر نیز بکند.

یک‌ها دارای استعداد و انرژی نهفته زیادی در درون خود هستند و اگر در طول زندگی بتوانند به اعتمادبه‌نفس کامل برسند، مانع و سد انرژی درونی‎شان برداشته می‎شود و عموماً به خلاقیت و الهام‎پذیری می‎رسند.

یک ویژگی دریک‌ها وجود دارد و آن این است که هرگاه این افراد به کاری که انجام می‎دهند علاقه‌مند باشند و در ضمن در آن کار احساس امنیت و استقلال کنند، به خواب کمتری نسبت به دیگران نیاز خواهند داشت.

یک‌ها چنانچه اعتمادبه‌نفس و احساس امنیت کافی داشته باشند، بیش از دیگران، به‌خصوص در زمینه‌های هنری، به توفیق و خلاقیت می‎رسند. در چنین شرایطی آنان احساس شادابی و زنده‌بودن می‎کنند.

یک‌ها در بالاترین شرایط به ادراک و افکار معنوی خوبی دست پیدا می‎کنند و می‎توانند در این زمینه نیز از خود خلاقیت به خرج دهند.