دانلودپاورپوینت درمورد عمق میدان (Depth Of Field (DOF

دانلودپاورپوینت درمورد عمق میدان (Depth Of Field (DOF


فرمت فایل : .ppt
 
تعداد اسلاید : ۵۱ اسلاید
 
قسمتی از متن :
 
عمق میدان ( Depth Of Field (DOF
عمق میدان ناحیه ای است که تمام عناصر موجود در آن، در عکس واضح باشند.هر چه عمق میدان بیشتر باشد ،ناحیه واضح در اطراف (جلو و پشت) نقطه فوکوس بیشتر است.در عکسی که عمق میدان آن کم است، ممکن است ناحیه پشت(یا جلو) نقطه فوکوس دوربین ،محو شود.
ظاهرا عمق میدان مسئله ساده ای به نظر می رسد اما در واقع موضوع غامضی است.هدف ما در این نوشتار،توضیح مفاهیم مرتبط با آن و نیز طرز استفاده از این مفاهیم برای تهیه عکسهای دلخواه می باشد.
همانگونه که در تعریف عمق میدان ذکر شد، معیاراساسی ، وضوح عناصر است.درک شدت وضوح از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. وبنابراین باید بر این نکته تاکید کنیم که وضوح مورد نظر در این تعریف ، یک وضوح قابل قبول برای اکثر افراد می باشد.به طوریکه اکثر افراد پس از مشاهده عکس،عناصر مورد نظر را در منطقه فوکوس دوربین بدانند.از سوی دیگر این وضوح به معنای Sharpness نیست بلکه به معنای آنست که ذات و ماهیت آن قسمت قابل تشخیص باشد.
عمق میدان یک تصویر توسط سه عا …

عمومی و آزاد

دانلودپاورپوینت درمورد عمق میدان (Depth Of Field (DOF ,عمق میدان (Depth Of Field (DOF,دانلود دانلودپاورپوینت درمورد عمق میدان (Depth Of Field (DOF ,عمق,میدان,(Depth,Of,Field,(

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.