دانلود پاورپوینت بهبود پایداری سیستم قدرت توسط ادوات FACTS

دانلود پاورپوینت بهبود پایداری سیستم قدرت توسط ادوات FACTS

دسته بندی : پاورپوینت 

نوع فایل:  ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

تعداد اسلاید : ۳۰ صفحه

 قسمتی از محتوی متن پاورپوینت : 

به نام خدا بهبود پایداری سیستم قدرت توسط ادوات FACTS در خطوط انتقال در یک سیستم قدرت مدرن سعی بر این شده است که از خطوط حد اکثر توان را انتقال دهیم یکی از مشکلات چنین سیستمی تهدید کاهش پایداری در هنگام یک اختلال در سیستم به حساب می اید.
در طول پریود خطا توان الکتریکی ماشین بطور شدید کاهش می یابد در حالیکه توان ورودی ماشین ثابت باقی می ماند بنا براین ماشین انرژی اضافی کسب میکندو این انرژی اضافی به ماشین شتاب میدهد انرژی اضافی دران ماشین در طول پریود خطا ناحیه شتاب نامیده میشود.
برای حفظ پایداری ماشین انرژی اضافی باید تعدیل شود.
قابلیت بازگشت انرژی اضافه ماشین در بعد از پریود خطا توسط ناحیه دیگر که ناحیه کاهش سرعت نامیده میشود معرفی می گردد.
بنابراین پایداری سیستم میتواند توسط بسط ناحیه decelerating (کاهش سرعت)بهبود داده شود و ان به شیفت منحنی توان زاویه سیستم نیاز دارد.
ادوات انعطاف پذیرسیستم های انتقال ac facts))بطور موثر در بهبود پایداری و تعدیل سیستم قدرت توسط کنترل دینامیکی منحنی توان زاویه ان سیستم بکار گرفته می شود.
ادوات facts به خازن های کامل و بانک های راکتورنیازمندند تاتوان راکتیو مورد نیاز سیستم قدرت راتامین یا جذب کند کنترل های پیوسته وگسسته خیلی رایج برای ادوات facts استفاده میشود تا عملکرد دینامیک سیستم قدرت را بهبود دهد.
در اختلالات کوچک برای بهبود تعادل سیستم کنترل پیوسته بکار گرفته میشود.
برای اختلالات بزرگتر از سیستم کنترل کننده bang-bangاستفاده میشود.
معمولا از سرعت ماشین به عنوان سیگنال کنترل استفاده میشود تا مد عملکرد سیستم را تغییر دهد.

کنترل ادوات FACTS مدل ریاضی:

در فرض اول یک سیستم با باس بی نهایت تک ماشینه بدون هر گونه ادوات factsaاست در نظر گرفته میشود. معادلات دینامیک های ماشین در مدل کلاسیک میتواند توسط معادلات دیفرانسیلی زیر ارائه شود. δوѡوM,Pe,pm,D زاویه- سرعت- ممان اینرسی و ضریب میرایی وتوان مکانیکی ورودی وتوان الکتریکی خروجی می باشد توان الکتریکی ماشین (توان بدون ادوات facts) بدست می اید: با کمک ادوات facts توان الکتریکی خروجی ماشین می تواند بطور دینامیکی کنترل شود تا عملکرد دینامیکی سیستم را بهبود دهد.
بهبود حد پایداری نوسان اول: پایداری نوسان اول سیستم می تواند بهبود داده شود توسط بسط ناحیه decelerating (کاهش سرعت)که این نیازمند (رشد)منحنی زاویه- توان بعد از دوره خطا می باشد.
یک statcom هست یک کانورتر ولتاژی( vsc)مبنی بر توانایی ادوات facts موازی جهت تزریق توان راکتیوقابل کنترل در سیستم می باشد. فرض شده است که یک statcom در باس m جایگزین شده است: statcomتوسط یک منبع جریان راکتیو موازی IS مدل شده است.موقعی که statcom در مد خازنی عمل می کند IS می تواند با رابطه ذیل بیان شود: جایی که mδزاویه ولتا‍‍‍‍‍ز در باس mوبدست اورده میشود توسط فرمول ذیل: برای عملکرد مد القایی IS با –IS جایگزین می شود توان خروجی الکتریکی (Pel) ماشین در حضور statcom بصورت زیر می باشد: برای راکتانس سیستم داده شده x=x1+x2) (مقدار تغییرات توان الکتریکی به راکتانس x2 و در نتیجه به موقعیت statcom‌بستگی دارد. تحت این شرایط ۲/δ =m δو بنابراین تغییرات توان الکتریک

  متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید 

لطفاً برای دانلود پاورپوینت بهبود پایداری سیستم قدرت توسط ادوات FACTS روی تصویر زیر کلیک کنید و پس از ورد به سایت ایمیل و شماره تماستان را درج نموده و روی پرداخت و دانلود کلیک کنید

خرید و دانلود محصول