روش های صرفه جویی در مصرف گاز

روش های صرفه جویی در مصرف گاز

۱. استفاده از پرده‌های ضخیم و بلند اتلاف حرارت از منزل شما را کاهش می‌دهد.

۲. سعی کنید از شومینه استفاده نکنید. در صورت عدم استفاده از شومینه پوشاندن درب شومینه بسیار کمک‌کننده است. این کار اثر دودکشی شومینه را شدیداً مهار می‌کند.

۳. استفاده از بخاری‌های با بازده بالا، استاندارد، دارای برچسب انرژی با رده‌های بالا را در دستور کار قرار دهید. ضمناً تمام نکات ایمنی را درباره بخاری رعایت کنید.

۴. خروجی کانال‌های کولر را از داخل با پوشش‌های به حد کافی ضخیم بپوشانید.

۵. در صورت استفاده از شوفاژ ، از شیرهای ترموستاتی استفاده کنید.

۶. اصولاً نباید خانه را آن‌قدر گرم کنید که مجبور شوید پنجره‌ها را باز کنید.

۷. در آشپزی سعی کنید که ظروف بزرگ را روی شعله‌های بزرگ و ظروف کوچک را روی شعله‌های کوچک بگذارید.

۸. وقتی آب جوش می‌آید برای ادامه‌ی جوش آن می‌توان شعله را تا حد زیادی کم کرد؛ زیرا بالا بودن شعله کمکی به ادامه‌ی روند آشپزی یا پخت نمی‌کند.

۹. درز همه‌ی پنجره‌ها را با درزگیر بپوشانید. البته توجه داشته باشید، درصورتی‌که از بخاری گازی استفاده می‌نمایید و یا پکیج شما از هوای داخل منزل استفاده می‌نماید و دودکش دوجداره ندارد، باید حتماً قسمتی از درزها را برای تأمین هوای تازه باز بگذارید.

۱۰. عادت کنید به‌جای استفاده از لباس‌های تابستانی در منزل و بالا نگه‌داشتن دمای محیط، از لباس‌های گرم‌تر استفاده نمایید و دما را بین ۱۸ تا ۲۲ درجه‌ی سانتی‌گراد نگه‌دارید.

۱۱. در صورت پخت‌وپز و استفاده از اتو و دیگر لوازمی که به‌صورت عادی گرمازا هستند حرارت تولیدی از شوفاژ و بخاری را کاهش دهید، حرارت، حرارت است، مستقل از منبع آن.

روش های صرفه جویی در مصرف گاز
روش های صرفه جویی در مصرف گاز