طرح نمونه بمنظور طراحی سیستم های زیربنایی اطلاعاتی

طرح نمونه بمنظور طراحی سیستم های زیربنایی اطلاعاتی

 

طرح نمونه بمنظور طراحی سیستم های زیربنایی اطلاعاتی

بمنظور گردآوری و مشارکت ساخت و تولید»

خلاصه:

برای برقراری ارتباط مطلوب و نگهداشتن آن، سرویس دهی به مشتری یکی از موارد لازم و ضروری است. بسیاری از شرکتها تمایل دارند تا هزینه های مربوط به چنین خدماتی را (تا حد امکان) کاهش دهند. آنها با استفاده از ابزارهای IT بدنبال راه حلی کارآمد و مؤثر هستند. این مقاله در مورد اینکه چنین سرویس هایی، چگونه قابلیت انعطاف پذیری و میزان اطمینان از یک سیستم را می تواند افزایش دهد بحث کرده و چگونگی آن را توضیح می دهد.

مقدمه:

با عمومی شدن و توسعه اقتصاد جهانی، فرآیندها و عملیاتهای ساخت و تولید در زمینه کیفیت محصول نهایی و ارائه سرویس و خدمات پس از فروش به مصرف کننده با چالشهای بزرگی مواجه شده است. طراحی بر اساس حمایت بیشتر از مشتری و متمرکز کردن فرآیند تولید تا حد امکان صورت گرفته است. تلاش بر این است که مدت زمان سرویس دهی کالا را به (بیش از) ۲۰ سال برسانند. سازندگان، برای بهره برداری بهتر از کالا توسط مصرف کننده و در نتیجه افزایش طول عمر کالا، توصیه هایی را به مشتریان ارائه کنند. تمامی موارد ذکر شده ارتباط مستقیم با کارآیی و سرویس دهی مطلوب دستگاه دارند. مطلب دیگر انجام تحقیق و بررسی در ارتباط با افراد مختلف و سلیقه های آنها می باشد. مورد دیگر ساده کردن کارکرد با وسیله بمنظور سهولت آموزش آن است. این خدمات برای هر دسته از افراد باید با زبان آنها مطرح و توضیح داده شوند، در این رابطه باید مسائلی از قبیل فرهنگ آنها مد نظر قرار بگیرند. این سیستم باید انعطاف پذیری لازم برای ارائه خدمات مورد نظر را داشته باشد. نکته مهم طول عمر وسیله است که در عرصه تجارت و فروش کالای تولیدی نقش مهمی را ایفا می کند. همواره تلاش شرکتها بر این است که محصول بهتر و با کیفیت بالاتر عرضه کنند تا در زمینه رقابت با سایرین بتوانند از آنها پیشی بگیرند. عملیات تولید و ساخت باید به گونه ای سازمان دهی شود که نهایت، رضایت مصرف کننده حاصل شود. در این رابطه ابزار و تجهیزات بکار گرفته شده، بسیار مهم و قابل توجه هستند. آگاهی و شناخت از تأثیر (اقتصادی) چنین عواملی و همین طور اجزاء و مؤلفه های تکنیکی و فنی مرتبط با آنها می توانند زمینه ساز دست یابی یک شرکت به هدف مورد نظر باشند.

خصوصیات و ویژگیهای سرویسهای راه دور:

یکی از خصوصیات این عملیاتها در آن است که سرویسهای پشتیبانی در محدوده دورتر از محل استقرار فیزیکی شرکت (مثلاً یک شهر) براحتی قابل دسترسی هستند. در بسیاری از موارد این سرویسها از راه دور به خریدار ارائه می شوند. مرور و بررسی این سرویس نشان می دهد که در مقایسه با موارد دیگر از کارآیی مطلوبی برخوردار است. بعنوان مثال می توان این سرویس را در مورد خدمات ماشینی یا سیستم های تلفنی (مخابراتی) ارائه کرد. محدوده پوشش این سرویس بدلیل پوشش کامل ماهواره ها و ارتباط ماهواره ای، سرتاسر جهان می باشد. در این موارد استفاده از یک شبکه ارتباطی مطلوب و پرسرعت و بدون نویز لازم و ضروری است. از طرف دیگر توانایی پاسخگوئی به هر نوع نیاز مشتری نباید نادیده گرفته شود. سیستم های هوشمند در ارائه این سرویس بصورت تخصصی قابل طراحی هستند، که از آن جمله می توان به سیستم های خبره، شبکه های عصبی و … اشاره کرد. با استفاده از چنین سیستم هایی تقریباً برای هر سؤال و درخواستی پاسخ مطلوب و جامع وجود دارد.

سرویسها و خدمات مورد تقاضا:

در طی یک فرآیند تولیدی، از جمله موارد مهم این است که سرویس مورد درخواست مشتری در دستگاه در نظر گرفته شود. تحقیق CSIRO بر ۴ زمینه صورت گرفت (در این رابطه) که بشرح زیر هستند:‌ بازرسی و تشخیص از راه دور، ابزار تخصصی و حرفه ای راه دور، بهینه سازی فرآیند و آموزش از راه دور و کنترل دستی بصورت On- Line. نتایج بدست آمده از این تحقیقات بصورت…

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: ۱۳

لطفاً برای دانلود تحقیق طرح نمونه بمنظور طراحی سیستم های زیربنایی اطلاعاتی روی تصویر زیر کلیک کنید و پس از ورد به سایت ایمیل و شماره تماستان را درج نموده و روی پرداخت و دانلود کلیک کنید

خرید و دانلود محصول

پشتیبانی از طریق تلگرام – پیامک و تماس

 ۰۹۱۹۶۷۴۳۶۴۳ (علی طاهری)

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.