مدولر

مدولر

 

تحقیق در مورد مدولر
لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 تعداد صفحه۶

Modulor

collected By :Faraz Masumian

مدولر

مطلبی کوتاه در مورد ایجاد کننده‌ی مدولر

     ((Charles-Edouard Jeanneret در سال ۱۸۸۷ متولد شد، در دهه ی ۳۰ سالگی تابعیت کشور فرانسه را گرفت. او بعدها لوکوربوزهی نامیده شد.و در حدود سال ۱۹۴۷ به کشف (le modular)نائل گردید، مدولر شامل نسبتهای مسلم انسانی است. او تلاش کرد که از نسبتهای طلایی استفاده کند با طراحی موزه بی‌نهایت رشد کننده، ولی کار او روی آن خیلی مبهوت کننده نبود چون مردم دیگر مانند Tatlin  وWright به نتایج به مراتب شگفت انگیز تری رسیدند.

 

تاریخچه

      لوکوربوزیه با کشف  مدولر در طی زمانهای طولانی کار لئون باتیستا آلبرتی و دیگر کوششها در زمینه‌ی تقارنهای ریاضی در بدن انسان را توسعه داد و سپس با استفاده از این دانش ظاهر و کارایی معماری را پیشرفت داد. سیستم بر پایه‌ی اندازه‌های بدن، دو قسمت، عدد‌های فیبوناچی، و تناسب طلایی بنا شده است. کوربوزیه آنرا به عنوان “محدوده‌ی اندازه‌های متناسب با تعادل بدن، عموماً قابل اطلاق به چیزهای معماری و مکانیکی” شرح داده است.

     لوکوربوزیه در بین سالهای ۱۹۴۲-۱۹۴۸ به این کشف نائل گشت، و آن یک استاندارد معماری شد برای یک انسان با ۶ فوت قد.

      کوربوزیه در سال ۱۹۴۸ مدولر را به چاپ رساند که در سال ۱۹۵۵ ادامه آنرا در مدولر ۲ به اتمام رساند. این کتابها در ابتدا به زبان انگلیسی با عنوان مادولر در سال ۱۹۵۴ و مادولر ۲ (اجازه دهید استفاده کنندگان بعداً حرف بزنند) در سال ۱۹۵۸ به چاپ رسیدند.

     کوربوزیه از مقیاس مادولرش در طراحی بسیاری از ساختمان‌ها، منجمله نوتردام دو هویته و ساختمان‌های چندیگاره استفاده کرد. در ساختن مجموعه بناهای آپارتمانی ابتدایی، در مارسی، یک نمونه بتونی در مدخل ورودی ساخت. لوکوربوزیه مدولر را هم بر پایه‌ی ریاضیات و هم بر پایه تناسبات بدن انسان یعنی هم بر اساس ابعاد زیبا شناسانه‌ی تناسب طلایی و مجموعه فینوناچی و هم بر اساس ابعاد عملکردی بنا کرد.

     طراحی ارائه شده مادولر هیکل انسانی را نشان می‌دهد که یک دستش بالا رفته و در مقابل دو مقیاس عمودی قرار دارد، رشته‌های قرمز رنگ در میانه‌ی بلندی شکل (۱۰۸ سانتیمتری در نسخه‌ی اصلی، ۱۳/۱ متری در نسخه‌ی اصلاح شده) بنا شده است، سپس بر حسب حرف PHI (ف یونانی) حلقه حلقه شده است، و رشته‌های آبی رنگ بر پایه‌ی تمامی بلندی شکل، دو برابر وسط بلندی (۲۱۶ سانتیمتر در نسخه‌ی اصلی، ۲۶/۲ متر در نسخه‌ی اصلا شده)، و همچنین حلقه حلقه‌ها طراحی شده است. یک مارپیچ، که در میان حلقه‌های قرمز و آبی پیشرفته‌اند، ظاهراً هیکل یک انسان را تداعی می‌کند.

 

لطفاً برای دانلود تحقیق در مورد مدولر روی تصویر زیر کلیک کنید و پس از ورد به سایت ایمیل و شماره تماستان را درج نموده و روی پرداخت و دانلود کلیک کنید

خرید و دانلود محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.